6 клас
18.05.20 Понеділок
ТЕМА: Повторення по темі «Речення».
Пригадайте:
Речення – це декілька слів, які виражають закінчену думку. Речення можуть бути: розповідними, питальними, спонукальними. Розповідні, питальні та спонукальні речення можуть висловлювати сильне почуття: радість, сум, здивування, захоплення. У кінці таких речень ставиться знак оклику. Всі слова в реченні поділяються на головні і другорядні. До головних членів відносяться підмет і присудок. Речення, яке складається тільки з головних членів, називається непоширеним. Якщо в реченні є хоча б один другорядний член речення, таке речення називається поширеним.
ЗАВДАННЯ
- Запиши подані речення. Постав потрібний розділовий знак в кінці кожного речення:
Ти наше диво калинове, кохана українська мово Біла смуга лягла над обрієм А де ж тая дівчина-дитина У високій траві шарудів дощ На травах мигтіла самоцвітами роса Як довго ти працюєш за комп’ютером Люби і шануй свою Україну
- Запиши подані речення. Визнач і підкресли в них граматичну основу (підмет і присудок):
Соняхи до сонця голови звели. Мій щиглик у клітці піснями залився. На легких крилах сон злетів. Спадає краплями роса на луки і на діл.
19.05.20 Вівторок
ТЕМА: Контрольна робота.
Підсумкове контрольне списування
Початок літа
З кожним днем все дужче пригріває ясне сонечко. Повітря стало тепле. Весняний місяць травень радує свіжою зеленню і дзвінкими піснями птахів. Починається цвітіння вишні, черешні, груші, яблуні. Над квітами цілий день гудуть бджоли. В садах лине пісня солов’я. У багатьох гніздах з’явились маленькі пташенята. Буйно колоситься овес, ячмінь, пшениця.
Здрастуй, любе літо!
Граматичне завдання
- У поданому реченні визначити і підкреслити головні та другорядні члени речення:
З кожним днем все дужче пригріває ясне сонечко.
- Розібрати слова за будовою:
Сонечко, зеленню, дзвінкими, маленькі. |