Четвер, 02.05.2024, 20:57

Главная » Файлы » Психологічна служба школи

Пам`ятка батькам, педагогам і вихователям про провенцію наркоманії серед підлітків
22.05.2016, 21:06

Ваші зусилля повинні бути спрямовані на попередження наркоманії та раннє її виявлення серед підлітків.

Ви повинні звернути особливу увагу на появу таких особливостей у поведінці підлітків:
1. Часта зміна знайомих, поява нових друзів, з якими підліток вас не хоче знайомити. Здебільшого ці друзі не хочуть заходити у квартиру і викликають підлітка на вулицю.
2. Поява відчуженості або невмотивованої неприязні, грубості, особливо щодо батьків, зміна звичок, захоплень, інтересів, намагання проводити свій час з новими приятелями, виїзд з ними за межі міста «за наркотиками».
3. Поява нової тематики малюнків у підлітків, які захоплюються малюванням (зображення шприців, голівок маку), поява аналогічних татуювань.
4. Поява грошових боргів, продаж сімейних цінностей, коштовностей, перепродаж речей для отримання власних грошей.
5. Зневажливе ставлення до навчання, нехтування своїми обов’язками, погіршення успішності, пропуски занять без поважних причин, відмова від навчання, роботи.
6. Погіршення біологічних ритмів унаслідок вживання наркотиків: різка зміна піднесеного настрою пригніченістю, дражливістю, поганого сну – тривалим глибоким сном; поганого апетиту – хорошим прийомом великої кількості рідини (здебільшого солодкої).
7. Зміна ритму активності (її зниження вранці та вдень), сонливість, млявість, підвищення активності в другій половині дня, втрата сну.
8. Поява слідів проколів шкіри по ходу підшкірних вен.
9. Зміна зовнішнього вигляду підлітка: поява незвичайного почервоніння або блідості, жирність шкіри, незвичайний блиск очей, розширення зіниць, руйнування зубів, особливо передніх.

Категория: Психологічна служба школи | Добавил: LexVortex
Просмотров: 358 | Загрузок: 0 | Рейтинг: 0.0/0